بلاگ

از شیر صافی استفاده نکنید !!!

از شیر صافی استفاده نکنید !!!

شیر صافی نوعی شیر است که با استفاده از یک قطعه توری مانند، باعث جلوگیری از عبور ضایعات و اضافات شناور در سیال در مسیر لوله می شود. شیر صافی ممکن است در بالای پمپ ها قرار بگیرند تا آنها را در برابر ضایعات ساختمانی که ممکن  است در لوله باقی مانده باشد محافظت کند. وجود اضافات در سیال باعث افت  فشار می گردد که این امر اتلاف انرژی و خرابی دستگاه را در پی دارد.
چرا باید از شیر کشویی چاقویی استفاده کنیم؟!

چرا باید از شیر کشویی چاقویی استفاده کنیم؟!

شیر کشویی چاقویی، شیر دروازه ای چاقویی، شیر گیوتینی یا نایف ولو، نوعی از شیرهای کشویی است که از یک تیغه به منظور مسدود کردن مسیر جریان مایعات سنگین، لجن و مایعات خمیری استفاده می کند. در ابتدا، شیر کشویی چاقویی برای استفاده در صنعت کاغذ و خمیر کاغذ طراحی شد اما ویژگی های ساختاری آن باعث شد به سرعت در صنایع دیگر نیز محبوبیت کسب کند و وارد صنایع دیگر نظر آب و فاضلاب، صنایع فولاد، نفت و گاز و پتروشیمی، کاغذسازی و ... شود.
شیر توپی، شیر گازی یا بال ولو؟ بالاخره کدام؟

شیر توپی، شیر گازی یا بال ولو؟ بالاخره کدام؟

شیر توپی نوعی از شیرهای ربع گرد است که از یک توپ توخالی (Hollow) که  سوراخی در میان تعبیه شده است، بدنه و یک محور تشکیل شده است که با چرخش 90  درجه توپی، مسیر جریان باز یا بسته می شود. زمانی که حفره تعبیه شده بر  روی توپی در راستای درچه ورودی شیر قرار می گیرد، مسیر جریان سیال باز شده و  سیال از درون شیر منتقل می شود.
در مورد شیر پروانه ای (باترفلای ولو) بیشتر بدانیم!

در مورد شیر پروانه ای (باترفلای ولو) بیشتر بدانیم!

شیر پروانه ای یا باترفلای ولو از دسته شیرهای ربع گرد می باشد که برای باز و بسته کردن و تنظیم جریان سیال به کار می رود. شیر پروانه ای يكي از ساده‌ترين انواع شیرآلات صنعتی است كه كاربرد آن در واحدهاي نفت و پتروشيمي متداول ­تر است با این وجود، کاربرد گسترده ای در سایر صنایع نیز دارد.
درباره‌ی ما
مجموعه ولو ایران به‌عنوان اولین مرجع آنلاین تأمین تخصصی شیرآلات صنایع  مختلف شامل نفت، گاز، پتروشیمی و سایر مصارف صنعتی و تأسیساتی، محوریت تلاش  ­های خود را بر بهبود روزافزون ارزش ­های پیشنهادی خود متمرکز کرده است؛  زیرا کسب رضایت مشتریان یکی از مهم ­ترین اهداف راهبردی مجموعه ولو ایران  است.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
موردی وجود ندارد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...